В Україні почало працювати нове унікальне підприємство Енергоатому. Воно дозволить забезпечити власне виробництво деталей до генераторів та замістити російський імпорт.
РФ продовжує загрожувати безпеці українських атомних електростанцій, будь-яка з яких передбачає роботу сотень об’єктів, зосереджених на великій території. Це ядерні реактори, розподільчі пристрої та власні підстанції, машинні зали з турбінами. Вони під загрозою – будь-якої миті ворог може здійснити атаку.
Атомним станціям потрібна електроенергія на власні потреби. Якщо припиняється зовнішнє електропостачання – одразу вмикаються дизель-генератори. В них вистачає палива на дві доби. Техніка потребує ремонту та постійного контролю. Історично склалося так, що деякі запчастини до них купували у Росії, тому що в Україні вони не випускалися. А тепер це неможливо. В Енергоатомі зрозуміли, як можна замістити російський імпорт власним виробництвом.
Керівник АТ НАЕК "Енергоатом" Петро Котін, що йдеться про відокремлений підрозділ, який входить в наш склад НАЕК Енергоатом і виробляє ті запасні частини, які потрібні для роботи наших енергоблоків та які ми раніше постачалися у Росії. Там працюють десятки інженерів і техніків, які опанували нові станки, та виготовляють необхідні деталі для безпеки українських атомних електростанцій.
Популярні зараз
Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“
Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави
За словами Котіна, немає важливішого обладнання на атомній станції, ніж дизель-генератори. Звичайно, крім самого реактора. Для дизель-генераторів будуть виготовляти вітчизняні запасні частини.
"Це наш відокремлений підрозділ, який входить в наш склад НАЕК "Енергоатом"... Це наш останній крок по закінченню енергетичної залежності від Росії", - пояснив топменеджер.
Вже отримано перші запасні частини зі станка. В Енергоатомі переконані, що важливі деталі для дизель-генераторів та інші важливі запчастини цієї зими не потрібно буде шукати по світу – тому що маємо власні.
Раніше стало відомо про розпродаж державних підприємств заради фінансування ЗСУ.