В Україні жінки погоджуються на зарплату втричі нижчу, ніж у чоловіків: названо причину

Автор: Леся Ловіцька

Українські жінки стикаються із несправедливістю на роботі. Стало відомо, чому вони погоджуються на заробітну плату, яка є втричі нижчою, ніж у чоловіків на аналогічних посадах.

В Україні жінки погоджуються на зарплату втричі нижчу, ніж у чоловіків: названо причину - today.ua

Про це повідомила урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко. Що стосується ставок, то вони можуть бути однаковими. Однак у державному секторі та органах місцевого самоврядування жінкам нараховують нижчі премії, ніж чоловікам.

"Різниця може бути в приватній сфері, у неформальній сфері і за рахунок премій, бонусів, виплат - там широке поле, щоб створювати різницю", - зазначила Левченко.

За даними посадовиці, жінки часто отримують меншу винагороду за свою працю, тому що очікують від роботодавця компенсацію у вигляді гнучкого графіку.

Популярні зараз

В Україні хочуть унормувати мінімальний та максимальний вік для водіїв

Renault розробляє новий кросовер

У Польщі закликали скасувати виплати українським чоловікам: у МЗС підтримали ідею

В Україні оприлюднили проєкт держбюджету на 2025 рік: ціни зростуть, а субсидії скоротять

"Багато досліджень показують, що жінки погоджуються на зарплату, яка втричі нижча, ніж зарплата чоловіків. Сподіваються, що десь буде можливість гнучкого графіку, така "плата" за гнучкість", - наголосила експертка.

Вказано, що професійно-технічні навчальні заклади почали приймати більше жінок на спеціальності, які  вважають чоловічими. Це водії вантажівок, тролейбусів, слюсарі та електромонтери.

В Україні жінки погоджуються на зарплату втричі нижчу, ніж у чоловіків: названо причину

Що стосується мінімальної зарплати в Україні, то з 1 квітня вона складає 8000 грн або 48 грн за годину. За прогнозом Міністерства фінансів, середньомісячна заробітна плата  українців цьогоріч становитиме 21 809 грн. Єдиний соціальний внесок становить 1760 грн.

В Україні жінки погоджуються на зарплату втричі нижчу, ніж у чоловіків: названо причину

Нагадаємо, що з початку 2024 року було видано 85,9 тисячі направлень для участі у програмі "Армія відновлення". Це складає понад половину кількості за весь час дії програми з осені 2022 року - 163,7 тисячі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Максимальна винагорода учасників нижча за середню заробітну плату по Україні - 12 тис. грн проти 18,9 тис. грн.

Раніше повідомлялося, що уряд планує на три роки заморозити мінімальну зарплату в Україні.