В Україні повернули графіки відключення електроенергії. Це пов'язано із підвищенням температури повітря – значно зріс рівень споживання. Стало відомо, коли очікується найважчий період.
Поки обмеження електропостачання застосовують лише у вечірній час, діють одна або дві черги. Однак аналітики прогнозують значне погіршення ситуації найближчим часом.
За даними Укренерго, об'єкти критичної інфраструктури продовжують відновлювати. Струм у домівках громадян почали вимикати 18 серпня. Причина - у збереженні дефіциту потужності, продовженні аварійних та планових ремонтів на тлі потеплішання.
Наразі ситуація краща за липневу, але без відключень не обійтися. Пікове навантаження спостерігається у вечірній період, хоча найвищі температури – у денний час.
Як діють графіки
Укренерго щодня повідомляє про кількість черг відключень, які планують застосовувати – їх шість. За умови 5-6 відключень на добу, мова йде про екстрені обмеження. Світло у такому разі можуть вимикати навіть у період гарантованого постачання. Поки на території нашої країни застосовують не більше 1-2 черг відключень.
Енергетики надали роз'яснення стосовно обмежень:
- 1 черга – 4 години;
- 2 черги – 8 годин;
- 3 черги – 12 годин;
- 4 черги – 16 годин.
1 та 2 черги означають, що електрики може не бути лише у період гарантованих відключень, у сірій зоні її не вимикатимуть. 3 та 4 черги відключень – світла не буде і у сірій зоні.
Ознайомитися із графіками можна на сайтах обленерго, а також в їх соціальних мережах.
Голова правління Укренерго Володимир Кудрицький пояснив, що графіки скасують з 26 серпня, якщо не виникне аварійних ситуацій. За кілька місяців до них можуть повернутися – але вже через зниження температури повітря.
Графіки можуть діяти щонайменше до кінця наступного опалювального сезону. За словами топменеджера, слід бути готовими до будь-якого сценарію розвитку подій.
Раніше повідомлялося про ринковий тариф на світло – українцям заявили, що вони платять втричі менше.