В Україні часто порушують питання зниження мобілізаційного віку, призову пенсіонерів та можливості запровадження економічного бронювання. Ситуацію прокоментував голова підкомітету з держбезпеки, оборони та оборонних інновацій Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
Як відомо, підготовлено кілька законопроєктів, що пропонують різні умови економічного бронювання. Чоловікам пропонують надати можливість отримати відстрочку від служби за сплату певної щомісячної суми. Ініціатори вважають, що таке рішення дозволило б підтримати вітчизняну економіку
"Економічне бронювання – це не питання короткої перспективи. Воно потребує ще великих дискусій і я не думаю, що на сьогодні в парламенті є готовність до ухвалення законодавчих змін. У нас дуже складний вибір. З одного боку економіка забезпечує фінансування тих статей нашого сектору безпеки і оборони, які необхідно, а з іншого боку проводити таке розмежування і давати можливість всім охочим через фінансові преференції бути заброньованим – це також достатньо дискусійне питання", - зазначив Веніславський.
Що стосується мобілізації українців до 25 років, то депутати невдовзі розглянуть законопроєкт щодо неможливості призову наймолодших військовозобов'язаних. А тих, кого уже помилково призвали до ЗСУ, повинні будуть звільнити зі служби. Виняток – лише захисники, які воюють за власним бажанням.
Популярні зараз
Деяким українським пенсіонерам виплатять 2500 грн на медикаменти: названо умови
Верховна Рада ухвалила перейменування понад 300 міст та сіл України
Павло Зібров показав рідкісне фото з дружиною з нагоди 30-ї річниці вінчання
Мінреінтеграції: українці у восьми областях можуть отримати грошову допомогу до 36 тис. грн
Народний обранець наголосив, що зниження мобілізаційного віку до 18 років наразі у парламенті не розглядається. Хоча багато хто нагадує – у Росії такий призов активно практикують.
"Рівнятися у людському потенціалі на Росію ми точно не можемо. В Україні громадяни, які самостійно виявили бажання вступити на військову службу можуть це також зробити з 18-річного віку. Громадяни до 25-річного віку можуть укласти контракт навіть на один рік", - пояснив Федір Веніславський.
Депутат парламент також зробив заяву щодо мобілізації пенсіонерів. Йдеться про колишніх силовиків, які вийшли на заслужений відпочинок раніше решти українців. Він наголосив, що їх цілком можуть призвати до ЗСУ та роблять це.
"Жодних обмежень на мобілізацію громадян України, які стали пенсіонерами поліцейськими чи інших силових структур у віці 40-45 років немає. Усі вони зі спеціального обліку переводяться на загальний військовий облік і підлягають такому самому призову за мобілізацією під час дії воєнного стану як і всі інші громадяни України. Якщо поліцейський за станом здоров’я визнається придатним до військової служби, то він підлягає мобілізації на загальних засадах", - пояснив Веніславський.
Раніше стало відомо, що військовозобов'язаним українцям почали розсилати повістки поштою: у ТЦК звернулися до чоловіків.