Як діє реєстр ухилянтів від мобілізації, і що буде з тими, хто до нього потрапив: роз'яснення адвоката

Автор: Марченко Любов

В Україні, незважаючи на посилення покарань для військовозобов'язаних за неявку до ТЦК, залишаються ще мільйони чоловіків, які не оновили своїх військово-облікових даних. Їх занесуть до реєстру ухилянтів від мобілізації і призначать їм покарання.

Як діє реєстр ухилянтів від мобілізації, і що буде з тими, хто до нього потрапив: роз'яснення адвоката - today.ua

Як буде діяти такий реєстр, і яким чином формуватимуть у ньому списки ухилянтів, розповіла адвокатка юридичної компанії Riyako&partners, яка одночасно є заступницею голови військового комітету Асоціації юристів України, Катерина Аніщенко.

Як такого, окремого реєстру ухилянтів в Україні законом не передбачено, розповіла адвокатка. Водночас є реєстр Оберіг, в який занесена вся актуальна інформація про військовозобов'язаних осіб. Інформація, що міститься в цьому реєстрі, доступна для трьох державних силових інституцій – Міноборони, СБУ та Служби зовнішньої розвідки. При цьому право на адміністрування реєстру Оберіг мають обласні ТЦК.

Водночас у Міністерства внутрішніх справ є своя інформаційно-пошукова система Армор. У ній, зокрема, є відомості про всіх осіб, які скоїли хоч якісь правопорушення, у тому числі й адміністративні. Крім того, там міститься інформація про всіх громадян, що мають право на керування будь-якими транспортними засобами.

Популярні зараз

Материки Землі поволі наближаються один до одного: учені прогнозують зіткнення із велетенським катаклізмами

Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави

Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“

В одній із областей України рекордно зросли ціни на землю

Як правило, дані про військовозобов'язаних осіб, у тому числі й про ухилянтів, є або в обох цих реєстрах, або хоча б в одному з них.

Як діє реєстр ухилянтів від мобілізації, і що буде з тими, хто до нього потрапив: роз'яснення адвоката

"Військовозобов'язану особу, що з якихось причин не з'явилась до ТЦК, можуть внести до реєстру "Оберіг" з позначкою розшук. Особа може одночасно перебувати у двох базах: "Оберіг" та "Армор"", - пояснила адвокатка. 

ТЦК подає запит про ухилянта до поліції. І після того, як складуть протокол про адміністративне правопорушення, ухилянта буде занесено до бази розшуку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому юристка окремо наголосила, що навіть після потраплянню до такої бази розшуку через ігнорування відвідин ТЦК та неоновлення військово-облікових дани, громадянин не стає автоматично злочинцем. Тобто основна мета такого розшуку – доставка людей до ТЦК.

Нагадаємо, у США заявили, що Україна має посилити мобілізацію. Причому для цього не обов'язково знижувати мобілізаційний вік.