В Україні триває загальна мобілізація. Однак досі сотні тисяч українських чоловіків призовного віку залишаються за кордоном. Через це дедалі частіше європейські політики висловлюються за повернення українців додому. Так, ще одна європейська країна має намір створити стимули для повернення чоловіків призовного віку в Україну.
Такі наміри оприлюднив прем'єр-міністр Нідерландів Дік Схооф, інформує UAportal, посилаючись на видання Algemeen Dagblad.
Дік Схооф відповів на запитання лідера "Партії Свободи" Герта Вілдерса, який поцікавився планами уряду щодо повернення українських чоловіків на батьківщину.
Вілдерс каже, що його дивує той факт, що десятки тисяч молодих українських чоловіків знаходяться у його країні в той час, як українська влада відчайдушно намагається мобілізувати якомога більше людей. Вони потрібні як для фронту, так і для роботи в тилу, яка має утримувати військових.
Популярні зараз
Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“
Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави
"Я вважаю цілком нормальним, що коли ваша країна перебуває у стані війни, ви допомагаєте захищати свою власну країну", – заявив лідер "Партії Свободи".
Водночас молоді українські чоловіки призовного віку не просто перебувають у Нідерландах, а ще й користуються усіма пільгами, передбаченими для біженців: проживанням, медичною допомогою, правом на роботу та освіту.
Нідерландськи прем'єр каже, що хоче обговорити це питання з українською владою. Вони спільно вирішуватимуть, як спонукати українських чоловіків до повернення додому. Водночас Дік Схооф наголосив, що примушувати їх та видворяти з Нідерландів ніхто не буде. Натомість уряд має запровадити такі зміни, які стимулюватимуть чоловіків призовного віку покинути цю гостинну країну.
Відповідно до даних, торік восени у Нідерландах налічувалось понад 19 тисяч українських чоловіків, що належать до призовного віку. Водночас жінок-українок було значно більше – 63 тисячі.
Нагадаємо, українських чоловіків призовного віку стали також ненав'язлива витісняти і з Німеччини.