Today.ua

Європейська країна закликала українських біженців працевлаштовуватися: “Ми незадоволені“

В одній з європейських країн влада незадоволена темпами працевлаштування українських біженців. Їх закликали активніше ставати фінансово незалежними та сприяти розвитку економіки.

Про повільне приєднання українських біженців до ринку праці заявили в Австрії. За даними kurier.at, роботу у цій країні знайшла третина працездатних мігрантів. Станом на початок 2024 року статус тимчасового захисту отримала 81 тисяча громадян нашої держави. Більша частина з них – це жінки (2/3). Близько половини біженців з України зупинилися у Відні.

Місцеві чиновники зазначили, що українські біженці мають вільний доступ до роботи в Австрії. Проте не усі поспішають шукати вакансії.

За даними Служби зайнятості AMS, старном на кінець липня було працевлаштовано 21 184 українця. А на кінець серпня на обліку як безробітні перебували 6016 осіб.

Генеральний директор служби Йоганнес Копф зазначив, що останнім часом показники зайнятості українських біженців 15-64 років зросли. Найменше мігрантів знайшли роботу у столиці – 21,9%, а найбільше у Форарльберзі – 49%.

"Приємно, що показники зайнятості українців в Австрії останнім часом знову зросли, але ми все ще не можемо бути задоволені рівнем зайнятості лише близько 30%. І все ще занадто мало переміщених осіб зареєструвалися в AMS як такі, що шукають роботу", - наголосив Копф.

Максимальна зайнятість наших співвітчизників фіксується у галузях роздрібної торгівлі, громадського харчування та готельній сфері.

Інсбруцький університет на замовлення AMS дослідив інтеграцію українських біженців на ринок праці. Було опитано 531 біженця та експертів.

Виявилося, що ¾ респондентів мають академічну кваліфікацію. 32% опитаних повідомили що мають вищу освіту. 46% осіб добре читають німецькою, але менше 20% добре пишуть чи спілкуються усно.

Близько 50% респондентів хотіли б назавжди залишитися в Австрії, а 12% розглядають таку можливість на кілька років. Ще 25% було важко відповісти на це питання.

Значну частину доходу 2/3 сімей складають виплати базової підтримки. Меншою мірою це часткова зайнятість та некваліфікована робота.

Аналітики назвали основною перешкодою для інтеграції на ринок праці дозвіл на тимчасове проживання. Негативно впливають невизнання професійної кваліфікації, незнання німецької мови, обмежену мобільність та відсутність місць для догляду за дітьми.

Нагадаємо, що про низькі темпи працевлаштування українських біженців заявляли уряди Швейцарії та Німеччини. Роботу там знайшли близько 20% працездатних мігрантів.

Раніше було названо три найдешевші країни для життя у 2024 році – вони можуть зацікавити українських біженців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ