В Україні можливе серйозне зростання тарифів на інтернет та погіршення сервісу. Провайдери назвали причину та висловили незгоду з новими правилами.
Одеські інтернет-провайдери переймаються перспективою переходу на загальну систему оподаткування. Якщо це станеться, то на українців чекає серйозне зростання тарифів, а також проблеми з доступом в інтернет. Про це заявили учасники ринку комунікаційних послуг.
На круглому столі в Одесі, який ініціював голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер, інтернет-провайдери, більшість із яких є фізичними особами-підприємцями, порушили питання про вимогу переходу на загальну систему оподаткування з 1 жовтня.
Вони вважають, що така процедура може ховати спробу монополізації ринку на користь компаній-гігантів. Виконавчий директор групи компаній "Мій провайдер" зазначила, що це призведе до закриття багатьох дрібних компаній, що працюють у селищах та селах. За словами Людмили Кокоровець, у результаті їхні клієнти залишаться без інтернету.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
"А якщо вони і надаватимуть свої послуги, то зовсім за інші гроші. Це призведе до того, що в Одесі люди платитимуть за інтернет умовно 300 гривень на місяць, а де-небудь у віддалених районах — 1300 і більше", - додала вона.
Керівники інтернет-провайдерів зазначили, що в Україні існує конкуренція між невеликими компаніями, що дозволяє пропонувати клієнтам адекватні ціни та якісні послуги.
"Ринок, позбавлений конкуренції, неминуче втратить у якості послуг і прийде до зростання цін", - заявив представник компанії IT-KARKAS Роман Перун.
У свою чергу, голова Одеської ОВА запропонував провайдерам створити робочу групу і систематизувати їхні пропозиції, щоб у нього був чіткий план дій. Кіпер зазначив, що це всеукраїнське явище, тому Одеса не може автономно щось змінити, і треба звертатися до Державної фіскальної служби.
До речі, в Україні стрімко зростають ціни на деякі ключові продукти.