У Чехії, як і в решті країн Євросоюзу, створять умови, які стимулюватимуть українських чоловіків повертатися додому. Разом із тим, ніхто примусово їх із країни не видворятиме, і ні про яку депортацію українських чоловіків не йдеться.
Про це розповів у коментарі Радіо Свобода посол країні в Чехії Василь Зварич.
За словами посла, ні про які примусові дії чеського уряду щодо українців, і зокрема чоловіків мобілізаційного віку, не йдеться. Звісно, чеська влада, як і українська, апелює і надалі апелюватиме до свідомості українських чоловіків, які могли б узяти зброю в руки, щоб захистити свою батьківщину. Але то зрештою особиста справа кожного.
"Звичайно, це вибір кожного громадянина, який із тих чи інших причин опинився за межами своєї країни. Наше завдання як держави – це створити умови громадянам, які хочуть захищати свою державу в Україні, створити всі умови для такого повернення", — заявив український дипломат.
Популярні зараз
Сирський та Умєров звернулися до українців, які приєдналися до оборони держави
Російські військовополонені поскаржилися на їжу в Україні: “Хочеться домашнього салату Олів'є“
Відповідно до офіційних даних, наразі в Чехії налічується 253 тисячі українських чоловіків. Причому 95 тисяч із них мають у цій країні статус тимчасового захисту, однак могли б іти захищати Україну. Їхній вік становить від 18 до 65 років. Але відправити їх примусово в Україну чеська влада не має можливості.
Водночас нещодавно очільник чеського МЗС Ян Ліпавський заявляв, що чеська влада не підтримує чоловіків призовного віку, які намагаються уникнути мобілізації в себе на батьківщині і відсидітися за кордоном.
Нагадаємо, у США заявили, що в Україні ще досить мобілізаційного ресурсу, щоб не знижувати мобілізаційний вік і водночас мобілізувати ще мільйони чоловіків і жінок.