Забруднення Десни підійшло впритул до Києва: що робити з водою, яка тече з кранів

Автор: Марченко Любов

Забруднення Десни підійшло впритул до Києва. Екологи попереджали про зміну складу води зі значним перевищенням концентрації деяких речовин. Жителям сіл, розташованих за течією Десни, заборонили навіть напувати худобу з річки. Тепер зона забруднення дісталася столиці. Стали відомі найсвіжіші дані лабораторних проб води.

Забруднення Десни підійшло впритул до Києва: що робити з водою, яка тече з кранів - today.ua

Про те, що відбувається з водою в районі Деснянського водозабору, йдеться у повідомленні Київського міського центру контролю та профілактики хвороб.

Для Києва вода в Десні надзвичайно важлива. Адже 70% столичних жителів отримують воду саме від Деснянського водозабору. Тобто для столиці України цей водозабір – стратегічно важливий об'єкт.

За найсвіжішими пробами води, які були зроблені у контрольних точках центрального водопостачання столиці в п'ятницю, 13 вересня, перевищення концентрації шкідливих речовин у воді не виявлено. Усі основні санітарно-хімічні та бактеріологічні показники перебувають у межах норми. Отже цю воду цілком можна використовувати і для господарських потреб, і для приготування їжі.

Популярні зараз

Стилісти назвали головний колір осені 2024 року: як створити модний образ на кожен день

Документальний фільм “Вплив“ (The IMPACT): Нацистські елементи в Росії та стратегічна боротьба України

У Раді зробили заяву щодо демобілізації у ЗСУ: “Люди не розуміють, чого чекати“

Військовий збір зросте втричі: Верховна Рада підтримала законопроєкт про підвищення податків

Співробітники центру контролю та профілактики хвороб брали проби води у таких точках міського водогону:

  • вул.Краківська, 28-Б;
  • вул.Басейна, ½;
  • вул.Зодчих, 32;
  • площа Вокзальна, 1-Б.

Забруднення Десни підійшло впритул до Києва: що робити з водою, яка тече з кранів

Крім того, співробітники центру перевірили склад повітря у трьох міських локаціях. У жодній з них не знайдено перевищення концентрації діоксиду азоту, оксиду вуглецю та сірчастого ангідриду.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Провели також заміри радіаційного фону у 14 точках Києва. Цей показник також ніде не перевищив норми. Отже, якби не війна, то життя у столиці було б цілком комфортним.

Нагадаємо,  ще три дні тому екологи були зовсім не впевнені, що воду з Десни можна буде використовувати, коли забруднення річки досягне з течією Києва.