Законопроєкт про накопичувальну пенсію передбачає зміну розміру ЄСВ: скільки реально заберуть з кожної зарплати

Автор: Марченко Любов

В Україні, незважаючи на війну, мають намір запровадити накопичувальну пенсію. В разі ухвалення відповідного закону пенсійні відрахування із зарплат працівників будуть іншими. Зокрема, буде скорочено розмір ЄСВ. Натомість з'явиться ще одна виплата – до накопичувального пенсійного фонду.

Законопроєкт про накопичувальну пенсію передбачає зміну розміру ЄСВ: скільки реально заберуть з кожної зарплати - today.ua

Відповідний законопроект з'явився на сайті Федерації профспілок України. Він доступний для загального ознайомлення та обговорення.

Законопроектом передбачено одночасне функціонування в Україні двох пенсійних систем – солідарної (яка діє зараз) і накопичувальної. Якщо його ухвалять у тому варіанті, який запропонований зараз, то розмір ЄСВ (єдиного соціального внеску), який зараз роботодавці сплачують за своїх працівників до ПФУ, зменшиться. Але натомість з'явиться інший внесок – до накопичувального фонду. Його в обов'язковому порядку повинні будуть сплачувати як роботодавці, так і наймані працівники (свою частину).

Якими будуть цифри нових пенсійних відрахувань?

ЄСВ планують зменшити протягом першого року дії накопичувальної системи з теперішніх 22% до 17%. Упродовж другого року він зменшиться ще на 1% - до 16%. Починаючи з третього року і надалі він становитиме 15%. Нагадаємо, що ЄСВ платить за кожного працівника роботодавець.

Популярні зараз

По 45 гривень і вище: з'явився прогноз, як зміниться курс долара наступного року

Ліквідація МСЕК: у Мінсоцполітики зробили заяву про пенсії українців з інвалідністю

Українцям без офіційного доходу нараховують податки за банківські операції з великими сумами, - Гетманцев

Третина населення України живе у бідності, - ООН

Водночас наймані працівники почнуть сплачувати до державного або приватних накопичувальних фондів свою частку пенсійного платежу. Зараз вони цього не роблять. Розмір обов'язкового накопичувального внеску, який сплачуватимуть наймані працівники, також буде змінюватись із часом. Зокрема, він буде таким:

  • 1% від зарплати – протягом першого року з дати запровадження накопичувальної системи;
  • 2% - протягом другого року;
  • 3% - на третій рік і надалі.

Крім того, працівник може сплачувати додатковий накопичувальний внесок. Він сплачується за бажанням працівника, і його розмір становитиме:

  • 1% бази нарахування протягом першого року;
  • 2% - протягом другого року;
  • 3% - протягом третього і в наступні роки.

Працівник матиме право як відмовитись від сплати додаткового накопичувального внеску, так і призупинити його сплату на якийсь час.

Законопроєкт про накопичувальну пенсію передбачає зміну розміру ЄСВ: скільки реально заберуть з кожної зарплати

Крім ЄСВ, роботодавець муситиме платити обов'язкові внески за кожного працівника до накопичувального фонду. Розмір цих внесків має бути таким:

  • 1% бази нарахування накопичувального внеску протягом першого року;
  • 2% - протягом другого року;
  • 3% - протягом третього і в наступні роки.

"Починаючи з четвертого року роботодавці виокремлюють частину єдиного внеску на накопичувальний внесок у розмірі накопичувального внеску, але тільки у випадку якщо працівник сплачує додатковий накопичувальний внесок з власних доходів. У разі відмови працівника від сплати додаткового накопичувального внеску роботодавці не виокремлюють накопичувальний внесок з єдиного внеску", - йдеться у законопроекті.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Самозайняті особи також будуть зобов'язані сплачувати обов'язковий накопичувальний внесок за себе. Його розмір також змінюватиметься. Він становитиме:

  • 1% бази нарахування протягом першого року;
  • 2% - упродовж другого року;
  • 3% - протягом третього року і надалі.

Нагадаємо, МВФ порекомендував українському уряду переглянути чинну систему нарахування пенсій. Зокрема, кредитори рекомендують обмежити розмір спецпенсій та переглянути механізм індексації пенсій у бік зменшення.

Головне