Today.ua

Жолнович заявила про зміну філософії соціальної підтримки: “Ми не міністерство виплат“

Оксана Жолнович повідомила, що відомство, яке вона очолює, не є "міністерством виплат". Міністерка соцполітики заявила про зміну філософії соціальної підтримки. Вона має бути тимчасовою і сприяти тому, щоб українці ставали самостійними, економічно та соціально активними.

За словами посадовиці, важливо забезпечити громадянам у кризовій ситуації "сильне плече", а саме підібрати комплекс соціальних послуг. Жолнович вважає, що головним є надання послуг, людиноцентричність та супровід. Але не постійні фінансові надходження з боку держави.

"Ми не міністерство виплат, ми – міністерство, яке формує людську спроможність і стійкість кожної людини. Завдання держави – створити умови, щоби кожна людина почувалася впевнено, самостійно, мала можливості для розвитку. Ні в одній державі не є метою, щоб 100% населення отримувало від держави якусь підтримку. Тоді виникають відносини залежності", - зазначила чиновниця.

Оксана Жолнович порівняла такі залежні відносити з Радянським Союзом, де люди стояли у черзі на квартири, і влада маніпулювала: надати и не надати допомогу.

За словами очільниці Мінсоцполітики, потрібно надавати українцям комплекс послуг, впроваджуються багато цифрових рішень. У вересні запуститься соціальний кейс-менеджмент, який стане першим складником соціальної історії людини. Українець у власному кабінеті зможе побачити всі види можливої підтримки. Потрібно буде коротко пройти опитування для визначення проблеми та шляхів допомоги. А сьогодні люди по крупинці збирають частинки підтримки, оскільки їх поки не локалізували у зрозумілому форматі.

Жолнович повідомила, що проводиться цифровізація 16 базових допомог, щоб розбюрократизувати процес. Процеси надання соцдопомоги мають стати швидкими та не містити великої кількості операцій. У відомстві розвивають абсолютно нові соціальні послуги, розширюється мережа мобільних послуг.

Соціальні послуги мають стати доступнішими. Повністю реформували спосіб надання гуманітарної допомоги, цифровізували реєстрацію для громадських організацій, які працюють з гуманітарним вантажем. Наразі реєстрацію можна пройти за 5 хвилин завдяки використанню цифрового ключа та підпису.

Також розроблено допомогу людям з інвалідністю – усунено обмежувальні фактори, які не давали змоги вільно обирати допоміжний засіб реабілітації. Вільно закуповуються протези. Оксана Жолнович порадила не протезуватися за кордоном, бо потім постане питання, як обслуговувати культеприймач.

Раніше Оксана Жолнович заявила, що після запровадження накопичувальної пенсійної системи пенсії українців мають становити до 60% від заробітної плати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ