Today.ua

МОЗ назвав найпоширеніші помилки самолікування

Громадяни, які практикують самопризначення ліків, роблять кілька помилок. Про це повыдомило Міністерство охорони здоров'я України у своєму Telegram-каналі.

До головних помилок віднесли вживання не тих ліків, вживання несумісних ліків, неправильне дозування, неадекватну тривалість вживання ліків.

У МОЗ України наголосили, що правильно встановити діагноз може лише лікар. Дуже складно підібрати правильні ліки, не маючи для цього потрібних знань та досвіду. Крім того, деякі медичні препарати несумісні один з одним.

Часто ті, хто практикує самопризначення ліків, не знають дозування. Якщо дозування занадто маленьке, то медичний препарат не діє. Якщо дозування занадто велике, то медичний препарат подіє не так, як треба, або навіть може викликати побічні ефекти. Тільки лікар може визначити, скільки днів має тривати лікування. МОЗ закликало українців не займатися самолікуванням, а звертатися до лікарів.

Раніше лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що ціни на ліки в Україні можуть бути вдвічі чи навіть утричі вищі, ніж у Польщі, Словаччині та інших країнах Євросоюзу. За її словами, в Україні створено штучну монополію торгівлі ліками, яка дозволяє встановлювати завищені ціни. Вона стверджує, що між виробниками та аптечними мережами існують великі посередники, які встановлюють завищені ціни на препарати, обмежуючи доступ аптек до вигідніших умов закупівлі.

Тимошенко вважає, що ситуацію можна змінити, якщо запровадити обов'язкове використання системи Prozorro для закупівлі ліків аптечними мережами, обмежити частку посередників, дозволити закупівлю іноземних ліків без реєстрації в Україні. Крім того, вона також висловилася за покращення умов кредитування аптек.

Тим часом, за даними Міністерства охорони здоров'я, російські окупанти станом на кінець вересня 2024 року пошкодили в Україні 1664 об'єкти медустанов і повністю зруйнували ще 221. Найбільше медичні заклади постраждали у Харківській, Донецькій, Миколаївській, Київській, Чернігівській, Дніпропетровській, Херсонській та Запорізький областях.

На даний момент вдалося повністю відновити 532 медустанови, а ще 356 – частково. Більшість медустанов відновлено у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській областях.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні замість прожиткового мінімуму можуть запровадити інший базовий стандарт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ