Today.ua

Українцям пояснили користь від підвищення мінімальних цін на алкоголь на 50%

Збільшення мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої на 50%, передбачене законопроєктом №11416-д, який народні депутати Верховної Ради вже ухвалили у другому читанні, позитивно вплине на алкогольний ринок України. Таку заяву у коментарі "Інтерфакс-Україна" зробив голова правління "Укрсадвінпром" Володимир Печко.

За його словами, таке суттєве збільшення мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на алкогольні напої призведе до двох позитивних результатів. По-перше, державний бюджет України отримає додаткові кошти, причому дуже значні. По-друге, в Україні стане менше фальсифікованих алкогольних напоїв.

Печко наголосив, що в нашій країні мінімальні роздрібні ціни на вино-горілчані вироби не піднімали вже шість років. Якщо бути точнішим, то востаннє мінімальні роздрібні ціни на вино-горілчані вироби в Україні підняли у 2018 році. Кабін тоді пояснив це підвищенням цін на спирт, тару та упаковку.

У 2018 році мінімальну роздрібну ціну на 0,5-літрову пляшку горілки збільшили на 12,4% – до 89,4 грн. Мінімальні ціни в роздріб на натуральні вина збільшили на 13,5% - до 42 грн за пляшку 0,7 л, на кріплені вина і вермути - на 8,9% (до 49 грн), на шампанське за пляшку 0,7 л - на 12,4% (до 89 грн).

Також Печко пояснив, що подорожчання вино-горілчаних виробів відбувається зараз із кількох причин. Наприклад, через підвищення цін на скляну тару, підвищення цін на виноград та засоби захисту рослин.

Нагадаємо, законопроєкт №11416-д розробило Міністерство фінансів за дорученням Кабміну. Його ініціатором виступив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Народні депутати Верховної Ради ухвалили законопроєкт №11416-д у другому читанні 10 жовтня 2024 року. Найближчим часом його мають передати на підпис президенту Володимиру Зеленському. Раніше цього не зробили через те, що до законопроєкту №11416-д подали 13 постанов, які блокували його підписання. Але 14 жовтня народні депутати їх відхилили.

Закон №11416-д передбачає суттєве підвищення деяких вже існуючих податків та зборів, а також запровадження нових податків. Це необхідно для того, щоб за умов війни наповнити державний бюджет України. Так, військовий збір збільшать із 1,5% до 5%. Закон набуде чинності, мабуть, так би мовити, заднім числом, з 1 жовтня 2024 року.

Нагадаємо, раніше ми повідомили, що в Україні у півтора рази зростуть ціни на косметику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ