Тисячі українських біженців в Угорщину втрачають житло. Їх масово виганяють на вулицю після запровадження нових правил. Йдеться про скасування дозволу на розміщення мігрантів з західних областей.
Угорський уряд закликають скасувати постанову. Як повідомляє міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch, зміни уже відчули на собі близько 3000 українських біженців.
За інформацією Угорського Гельсінського комітету, який співпрацює з постраждалими українцями, тисячі осіб не підпадають під суворі критерії. У зв'язку зі змінами, люди стають безхатченками. Вони втрачають доступ до соціальних послуг, зокрема до освіти та медицини. Річ у тому, що для цього слід мати зареєстроване місце проживання на території країни.
Старша дослідниця Human Rights Watch у Європі та Центральній Азії Лідія Галл розкритикувала рішення влади. Вона вважає, що Європейська комісія повинна використати всі доступні інструменти, щоб змусити Будапешт виконати обов’язки як члена Євросоюзу та скасувати закон.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Угорський уряд опустився до нового мінімуму з цим жорстоким законом, що виганяє на вулиці тисячі людей, які втекли від війни в Україні".
Нагадаємо, що угорський уряд у червні 2024 року новою постановою змінив умови субсидування житла для українських біженців. Обмежено доступ до державного житла для біженців з українських регіонів, які влада вважає безпечними.
Право на безкоштовне житло залишили лише біженцям з 13 областей України - західні до переліку не увійшли. Власники житла перестали отримувати державні субсидії на біженців та вимагають їх виселення. Альтернативних варіантів розміщення уряд не надав.
Наразі у субсидованому житлі понад два місяці дозволено проживати вразливим категоріям українських біженців. Це діти до 18-річного віку з одним з батьків, вагітні жінки, люди похилого віку – 65+, особи з інвалідністю. Головна умова – прописка в областях, які постраждали від війни.
Раніше повідомлялося, що українських біженців масово позбавляють тимчасового захисту у Німеччині.